Дніпровський район
www.dnipr.dp.gov.ua


Центр надання адміністративних послуг від «а» до «я». Як створити та організувати його роботу, вчилися об’єднані територіальні громади області. Протягом місяця вони пройшли освітній онлайн-курс за швейцарським проектом EGAP. У ДніпроОДА громади підвели підсумки навчання та поділилися враженнями. Усього на Дніпропетровщині майже півсотні ЦНАПів, п’ять з них – в об’єднаних громадах.

Від реєстрації нерухомості та бізнесу до приватизації землі – десятки адмінпослуг можна отримати швидко і без черг в одному місці – ЦНАПі. Жителям міст та районів уже знайомі ці переваги. Тепер вони стають ближчими і для мешканців об’єднаних територіальних громад. Люди отримують якісно нові сервіси, влада – прозорість та ефективність.

«Дніпропетровщина – перша в Україні за кількістю Центрів надання адмінпослуг. Сьогодні в області працює 49 ЦНАПів та їхніх філій, п’ять з них – в об’єднаних громадах. Позиція команди ДніпроОДА – ЦНАП повинен ефективно працювати в кожній самодостатній громаді. Усі послуги органів влади мають бути максимально наближені до людей. Щоб поширити позитивну практику, разом із європейськими партнерами організуємо для громад навчальні семінари і курси», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Як організувати ефективну роботу ЦНАПу та забезпечити результативну взаємодію із територіальними підрозділами, громади вчилися протягом місяця дистанційно. Освітня програма складалася з трьох модулів та підсумкового тестування. Реалізувалася вона за підтримки Швейцарського агентства співробітництва в Україні та швейцарсько-українського проекту DESPRO.

«Швейцарія підтримує в Україні низку проектів, пов’язаних із децентралізацією. Один з них EGAP – електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади. Втілюємо його спільно з Фондом «Східна Європа». Допомагаємо покращити надання адмінпослуг, розказуємо, як перевести їх в онлайн-режим. Дніпропетровська область – наш партнерський регіон. Ми підтримали 16 об’єднаних громад у створенні ЦНАПів. Надавали їм консультації, методичні рекомендації, проводили тренінги», – розказав старший радник Швейцарського бюро співробітництва в Україні Крістіан Діслер.

На підсумковій конференції у ДніпроОДА об’єднані громади ділилися враженнями від участі в проекті. Голови тергромад, керівники та працівники ЦНАПів розказали про результати роботи, виклики, успіхи та перспективи розвитку.

В Апостолівській громаді, яка об’єднала майже 20 сіл і селищ, ЦНАП працює півроку. «Практичного досвіду в нас малувато, а значить, ще треба вчитися. В нашому ЦНАПі поки що 13 послуг. Почали ми з прописки та зняття з реєстрації, архітектури та містобудування, наразі працюємо над послугами оформлення землі, реєстрації нерухомості, розміщення реклами. Тим громадам, які тільки-но стають на шлях створення Центру, раджу запастися терпінням та наполегливістю. Працювати доведеться багато», – каже виконуюча обов’язки начальника ЦНАПу Апостолівської громади Олена Мухіна.

Сьогодні на Дніпропетровщині працює 49 ЦНАПів та їхніх філій: 22 – у районах, 13 – у містах та п’ять – в об’єднаних громадах.

Контакти Центрів та перелік послуг – на сайті Регіонального віртуального офісу електронних адміністративних послуг області.


16 об'єднаних громад Дніпропетровщини пройшли онлайн-курс, як організувати роботу ЦНАПу.


Підсумки підвели у ДніпроОДА.


«Швейцарія підтримує в Україні низку проектів, пов’язаних із децентралізацією. Дніпропетровська область – наш партнерський регіон. Ми підтримали 16 об’єднаних громад у створенні ЦНАПів. Надавали їм консультації, методичні рекомендації, проводили тренінги», – розказав старший радник Швейцарського бюро співробітництва в Україні Крістіан Діслер.


За активну співпрацю представники об'єднаних громад нагородили грамотами та подяками від ДніпроОДА...


...та Швейцарського бюро співробітництва в Україні.


«Тим громадам, які тільки-но стають на шлях створення ЦНАПу, раджу запастися терпінням та наполегливістю. Працювати доведеться багато», – поділилася досвідом Олена Мухіна.










File Attachment Icon
3.jpg