Дніпропетровський район
www.dnipr.dp.gov.ua


Спорт заради миру та згуртованості – під таким гаслом на Дніпропетровщині відбулися фінальні змагання з волейболу. Це спільний проект департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Його покликання – сприяти згуртуванню дітей-переселенців та приймаючої громади. У відбіркових іграх взяли участь понад півсотні учнів області. Команда-переможець презентуватиме регіон на національних перегонах у Харкові.


У спортзалі 45-ї школи Дніпра гамірно та людно.


Тут фінал обласних змагань з волейболу.


Так Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та департамент освіти і науки ДніпроОДА реалізують спільний проект «Посилення соціальної згуртованості та інтеграції переселенців у Східній Україні».


«Діти, які приїхали на Дніпропетровщину із зони АТО, пережили безліч різних стресових ситуацій. У школах та дитсадках області їх підтримують емоційно, допомагають адаптуватися на новому місці, зав’язати дружбу. У цьому нам допомагають міжнародні партнери. Заклади освіти захищають проекти, виграють гранти та покращують умови навчання дітей. Разом із ЮНІСЕФ проводимо волейбольні змагання. До них долучилися ті школи, де навчається найбільше дітей-переселенців. Спочатку в регіоні пройшли відбіркові ігри, тепер – фінал. Переможець вирушить на національний етап», – зазначили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

14
У фінал вийшли найкращі. Їх обирали в області протягом жовтня. Загалом, взяли участь 46 команд та понад 500 учасників.


У лідерах опинилися вісім шкіл із Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Тернівки, Нікополя, Петропавлівського та Покровського районів.


«Тут найкращі, але перше місце одне. Та головне – не перемога, а робота в команді. Вона згуртовує», – зауважила спеціаліст з надання гуманітарної допомоги представництва ЮНІСЕФ у Дніпрі Тетяна Скляренко.


Волейболістів вітали вихованці дитячого юнацького центру «Штурм».


За першість змагалася волейбольна команда дніпровської школи №33. ЇЇ капітан – одинадцятикласниця Вікторія Петренко. Змалку професійно займається волейболом та підтримує свою школу. «Настрій переможний. Але ми розуміємо, що суперники теж сильні і не сподіваємося на легку перемогу. Нас в команді одинадцятеро, троє – дівчата. Один за всіх – і всі за одного», – посміхається дівчина.


16-річний Гліб Токарєв також у команді. Хлопець родом з Донецька. Переїхав на Дніпропетровщину разом з батьками, як на Донбасі спалахнув конфлікт. Тепер навчається у 33-й школі Дніпра. «Мене прийняли без проблем, ніяких обмежень. Не вішали ярликів «ти не такий, як всі». Почуваю себе комфортно в нових умовах. Я професійно займаюся легкою атлетикою, але непогано володію м’ячем і на волейбольному майданчику», – говорить хлопець.


Головний суддя змагань Олег Макаров пообіцяв чесну та об’єктивну оцінку.


«У волейболі головне – команда. Тут мають всі відчувати один одного та діяти консолідовано, аби отримати перемогу», – каже тренер волейбольної команди школи №4 з Кам’янського Василь Оданець.


Упевнена перемога – у команди з Петропавлівського району. Вона представлятиме Дніпропетровщину на всеукраїнських змаганнях, які пройдуть у середині листопада в Харкові.


Наступного року ДніпроОДА та ЮНІСЕФ планують провести серед шкіл регіону футбольні перегони.


У школах та дитсадках області – майже 5,5 тис. дітей із Донбасу.


ЮНІСЕФ – світовий лідер із захисту прав та інтересів дітей. Дитячий фонд ООН працює у понад 190 країнах світу.


Проект «Посилення соціальної згуртованості та інтеграції переселенців у Східній Україні» втілюється в п’яти областях – Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Донецькій та Харківській.