www.dnipr.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 25 травня 2018 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Дніпропетровський район >> Новини
Унікальний гість: у ДніпроОДА відомий військовий фотограф відкриє персональну фотовиставку та презентує книгу
Версія для друку Написати листа
Його фото – приклад якісної української військової фотожурналістики. У кожному його знімку читається ціле життя: нерідко не щасливе, але правдиве. Український фотограф-документаліст Олександр Клименко раніше висвітлював події миротворчих операцій, сьогодні творить літопис війни на Донбасі. Близько 200 фотографій із самого серця АТО можна побачити на виставці у ДніпроОДА 26 листопада. На ній автор презентує й власну книгу «Фронтовий альбом». Вхід вільний.

«У Дніпропетровській ОДА традиційними стали літературні вечори. Поспілкуватися із письменниками, блогерами та журналістами сучасності жителі області приходять із задоволенням. В ОДА вже побували Павло Паштет Белянський, Gorky Look, Serg Marco, Сергій Іванов, Роман Зіненко. Двічі приїздив сумський автор Євген Положій. Тисячний зал збирали російський поет Орлуша та український артист Олексій Горбунов. Презентувала жіночу прозу молода авторка Васіліса Трофимович. За півтора тижні – нова зустріч. До нас завітає відомий військовий фоторепортер», – розказав радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик.

ДніпроОДА запрошує на відкриття персональної виставки і презентацію книги військового фотожурналіста Олександра Клименка. Творча зустріч – на першому поверсі ДніпроОДА 26 листопада о 13.00.

Олександр Клименко – один із провідних військових фотографів країни, журналіст. Навчався і викладав на журфаці Київського національного університету ім.Т.Шевченка.

У фотожурналістиці – понад 20 років. За цей час фоторепортер знімав війну у різних «гарячих» точках планети: супроводжував миротворців у Боснії, Косово, Ліберії, Сьєрра-Леоне, Нагірному Карабасі, Придністров'ї.

«Моє знайомство з українськими військовими відбулося ще в 94-му році під час першого відрядження до колишньої Югославії. Я бачив війну в чужих країнах і ніколи не міг уявити, що вона точитиметься у мене вдома», – розповів фотограф.

На фотовиставці в ОДА Олександр Клименко представить 70 світлин. Частина з них буде присвячена 20-му батальйону, 93-й бригаді, добровольцям із Дніпро-1. «Усі знімки – із зони АТО, – каже фотомитець. – Головний образ – війна. Українські військовослужбовці постануть перед гостями виставки у різних життєвих ситуаціях: за приготуванням їжі, чищенням зброї, ремонтом техніки, веденням вогню по позиціях противника».

Фотографії із самого серця АТО – і у книзі «Фронтовий альбом», яку автор презентує на виставці. Події на Донбасі Олександр Клименко знімає з початку російської агресії. Але із сотень гігабайт фото, зафіксованих на лінії вогню, у альбомі лише до двох сотень знімків. Крім фото, є й історії, записані особисто автором.

«Фронтовий альбом» побачив світ цьогоріч завдяки бюджетній програмі «Українська книга-2016» і входить до серії «Бібліотека українського воїна». Загальний тираж – 800 примірників. Половина з них поповнить бібліотечні фонди Дніпропетровської області та прикордонних регіонів.

На презентації Олександр Клименко перекаже історії, зображені на фотографіях, згадає імена бійців, розповість про їхню подальшу долю. Автор акцентує, що кожна його фотографія задокументувала війну без прикрас і цензури.

«Люди вважать, що найстрашніше на війні – це вбиті, поранені і кров. Але жах в іншому. Він у переляканому погляді дитини, в порожньому виразі обличчя солдата, який мало не загинув, в очах покинутого собаки, який шкутильгає серед руїн», – передає образ війни Олександр Клименко.

На виставці можна буде поспілкуватися з автором, взяти у нього автограф та придбати фотокнигу. Для всіх гостей, як завжди, – чай, кава, печиво. Вхід вільний.


Унікальний гість: у ДніпроОДА відомий військовий фотограф відкриє персональну фотовиставку та презентує книгу


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор