Дніпровський район
www.dnipr.dp.gov.ua


Для ефективного захисту прав фермерів та попередження аграрного рейдерства у минулому році з ініціативи Кабміну та Мінюсту по всій території України були створені тимчасові колегіальні органи – так звані оперативні «антирейдерські» штаби.

Так, минулоріч до цього штабу, який функціонував на Дніпропетровщині, увійшли представники Дніпропетровської облдержадміністрації, управління юстиції, прокуратури, управлінь СБУ та Національної поліції, Держгеокадастру і агропромислового сектору Дніпропетровщини.

Діяльність оперативного штабу полягала у проведенні інформаційної кампанії з землевласниками та землекористувачами щодо способів захисту та поновлення порушених майнових та корпоративних прав, у тому числі, інформування про можливість звернення до оперативного штабу, а також безпосередньо вжиття відповідних заходів реагування у разі спроб насильницького заволодіння землею чи врожаєм.

Також, задля проведення правопросвітницької роботи з аграріями управлінням юстиції було створені мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги. «Мобільні бригади» покликані надавати виїзні консультації аграріям у віддалених районах області з питань захисту речових прав на земельні ділянки, досліджувати причини, які створили передумови незаконного заволодіння землею та врожаєм.

Діяльність цих штабів поновилась на Дніпропетровщині з квітня цього року. Відтепер кожен може звернутись за захистом своїх прав!