www.dnipr.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 18 червня 2018 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Дніпропетровський район >> Новини
ДніпроОДА – найкраща в Україні по роботі в системі Прозоро
Версія для друку Написати листа
Дніпропетровська ОДА визнана найкращою в Україні у сфері електронних держзакупівель Prozorro. Вона побудувала в регіоні прозору систему закупок задовго до того, як та стала обов’язковою. І сьогодні у Дніпропетровської ОДА навчається вся країна. Почесну нагороду облдержадміністрації вручили на національному форумі Zakupki Forum. Він проходив уже втретє і зібрав у Києві понад півтисячі учасників. Представникам уряду, бізнесменам, виробникам та постачальникам з усієї України ДніпроОДА презентувала свої досягнення.

Майже 20 тисяч успішно завершених торгів у Prozorro, економія – понад 159 мільйонів гривень, що дорівнює бюджету великого міста чи об’єднаної громади. Такі результати роботи Дніпропетровщини в системі Prozorro. Команду Дніпропетровської ОДА відзначили на всеукраїнському форумі Zakupki Forum та вручили найвищу нагороду в номінації «Провідник».

«Дніпропетровщина побудувала прозору систему держзакупок задовго до того, як вона стала обов’язковою. І вже сьогодні маємо гідні результати. Нині Дніпропетровська область – перша за якістю впровадження онлайн-торгів та входить до трійки лідерів за успішно завершеними лотами. Prozorro дає можливість малому та середньому бізнесу вийти на ринок за межі регіону та збільшити свої обсяги, заощадити десятки мільйонів гривень та збільшити надходження до обласного бюджету. Ці успіхи визнані на всеукраїнському рівні. Нагорода мотивує нас бути ще більш відповідальнішими», – підкреслив очільник Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Форум національного масштабу зібрав понад півтисячі учасників. Серед них – представники уряду, громадських організацій, керівники та власники бізнесу, виробники і постачальники українських компаній. Радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик розказав учасникам форуму про позитивний досвід облдержадміністрації та дав практичні поради.
«Дніпропетровщина не стала чекати прийняття необхідних законів, а проявила політичну волю і однією з перших в Україні почала працювати в системі Prozorro. Навколо системи було чимало суперечок. Та ми разом з волонтерами області повірили в ефективність Prozorro. Ми підвищуємо довіру бізнесу до влади. Наша мета – щоб якомога більше підприємців брало участь у державних закупівлях», – наголосив Юрій Голик.

Своїм досвідом у впровадженні Prozorro Дніпропетровщина ділиться з іншими регіонами України. Його перейняли вже понад десяти областей. Практичні напрацювання дніпропетровської команди доступні у відкритому доступі – документи, шаблони договорів, відповіді на актуальні питання, навчальне відео, корисні телефони.
Раз на місяць ОДА проводить семінари для підприємців. Їм на конкретних прикладах розказують про нюанси роботи в Prozorro. На сьогодні в системі електронних торгів навчилися працювати 5 тисяч підприємців. У планах навчити тонкощам роботи – удвічі більше.

Півсотні практичних семінарів проведено для структурних підрозділів ОДА та комунальних підприємств. Навчальний курс пройшли 3 тисячі представників влади.

Аналізують помилки та розглядають найтиповіші порушення роботи в Prozorro – на колегії, яка збирається у ДніпроОДА раз на місяць. Пояснення дають керівники комунальних закладів та установ області, які несуть відповідальність як розпорядники бюджетних коштів. За недотримання правил держзакупівель у Prozorro винесено 15 доган та п’ять попереджень. Усі торги контролюють аналітики обласного департаменту економрозвитку. Вони щодня консультують, виявляють неточності, допомагають їх усунути.

За підсумками форуму на Дніпропетровщину поїхала ще одна нагорода. Її отримала компанія «БаДМ» у номінації «Кращі пропозиція». Національний фармдистриб’ютор із міста на Дніпрі має краще співвідношення між участю в торгах та укладеними контрактами. Досягнення компанії – більше однієї тисячі контрактів на суму 23 мільйонів гривень. «Prozorro допомагає ламати стереотипи та дозволяє зробити бізнес прозорішим», – зазначили представники «БаДМ» Кирило Найдьонов та Кирило Алєксютін.

«Професійний діалог важливий для команди Prozorro. Ринок не стоїть на місці. Ми намагаємося поліпшити умови підготовки замовників і учасників торгів, полегшити проведення закупівель. Вирішуючи актуальні проблеми, ми маємо можливість рухатися далі. Зворотній зв’язок є необхідним, аби зрозуміти, де треба змінювати законодавство, а де просто роз’яснювати», – зауважив заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов.

Дніпропетровщина перейшла на електронні закупівлі в системі Prozorro у серпні 2015-го. На сьогодні Дніпропетровська область зареєструвала у Prozorro 33,9 тис. лотів на 3,55 млрд. грн. Планова економія від цих торгів – понад 223 млн. грн.


Дніпропетровська ОДА визнана найкращою в Україні у сфері електронних держзакупівель Prozorro.


Почесну нагороду облдержадміністрації вручили на всеукраїнському форумі Zakupki Forum.


Форум національного масштабу зібрав понад півтисячі учасників.


Серед них – представники уряду...


...керівники та власники бізнесу, виробники й постачальники українських компаній.


Радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик розказав учасникам форуму про позитивний досвід облдержадміністрації.


Своїм досвідом у впровадженні Prozorro Дніпропетровщина ділиться з іншими регіонами України, проводить семінари для підприємців та держслужбовців.


Дніпропетровська область – перша за якістю впровадження онлайн-торгів та входить до трійки лідерів за успішно завершеними лотами.


Слухали уважно.


Усі бажаючі могли задати питання.


Практичні поради нотували.


З 1 серпня 2016 року система електронних закупівель Prozorro обов'язкова для всіх державних органів України.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTQ8ERG.jpg