www.dnipr.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Дніпровський район >> Новини
У Дніпровському районі Дніпропетровської області на сьогодні склалася критична ситуація, яка викличе соціальний резонанс та призведе до невиплати заробітної плати працівникам виконавчого апарату Дніпровської районної ради й працівникам комунальних закладів району.
Версія для друку Написати листа

У Дніпровському районі Дніпропетровської області на сьогодні склалася критична ситуація, яка викличе соціальний резонанс та призведе до невиплати заробітної плати працівникам виконавчого апарату Дніпровської районної ради й працівникам комунальних закладів району.
З метою отримання можливості стабільного наповнення дохідної частини районних бюджетів та визначення реальних повноважень районних рад Дніпровська районна рада звернулася до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, голови Комітету ВРУ з питань бюджету Юрія Арістова, міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, до народних депутатів України Сергія Демченка, Кирила Нестеренка, Олександра Трухіна, Дмитра Припутня, Микити Потураєва, Владлена Неклюдова, Дениса Маслова, Ганни Лічман, В’ячеслава Медяника, Дмитра Кисилевського, Максима Бужанського, Оксани Дмитрієвої, Юрія Мисягіна, співголів депутатської групи (партії) «За майбутнє» у ВРУ Віктора Бондаря та Тараса Батенка, голови депутатської групи «Довіра» у ВРУ Олега Кулініча, голови фракції ПП «Голос» у ВРУ Ярослава Железняка, голови фракції ПП «ВО «Батьківщина» у ВРУ Юлії Тимошенко, співголів фракції ПП «Європейська Солідарність» у ВРУ Артура Герасимова та Ірини Геращенко, співголів фракції ПП «Опозиційна платформа – За життя» у ВРУ Юрія Бойка та Вадима Рабіновича, голови фракції ПП «Слуга народу» у ВРУ Давида Арахамії з таким листом:
«Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807 «Про утворення та ліквідацію районів» за результатами перших місцевих виборів 25 жовтня 2020 року були обрані районні ради новоутворених районів.
В Дніпропетровській області таких районних рад 7, зокрема, Дніпровська районна рада.
До складу новоутвореного Дніпровського району увійшли території м.Дніпра та ліквідованих Дніпровського, Петриківського, Солонянського і Царичанського районів, а це: 232 населених пункти 17-ти територіальних громад.
Загальна кількість населення: 1 179 300 осіб, площа: 5,61 тис.кв.км.

Відповідно до прийнятих Верховною Радою України змін до Бюджетного кодексу України (від 17.09.2020 № 907-IX) значно обмежені джерела наповнення районних бюджетів. Такі зміни унеможливили виконання районними радами з 1 січня 2021 року повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» і ст. 143 Конституції України.

Основними джерелами доходів районних бюджетів з 01.01.2021 визначено надходження від управління комунальною власністю (орендна плата, податок на прибуток комунальних підприємств, частина чистого прибутку) та адміністративні збори.

Згідно зі статтями 641 та 91 Бюджетного кодексу України доходи районного бюджету Дніпровського району Дніпропетровської області на 2021 рік складають 151,460 тис.грн., а заплановані видатки - 34461,5 тис.грн., з яких:

- 21516,3 тис.грн. - на утримання штатної чисельності працівників Дніпровської районної ради, яка обліковує працівників Дніпровської районної ради та працівників Солонянської, Петриківської і Царичанської районних рад, ради яких знаходяться в стадії ліквідації, та на поточне утримання будівель і приміщень, що знаходяться в комунальній власності Дніпровської районної ради або взяті в оренду для забезпечення робочих місць працівникам рад, що ліквідовуються;

- 12945,2 тис.грн. – на поточне утримання 3-х комунальних закладів (установ), що знаходяться в спільній власності сіл, селищ, міст Дніпровського району.

Просимо Вашого сприяння щодо визначення повноважень районних рад, зокрема, пропонуємо включити до їх переліку наступні повноваження:
- оздоровлення дітей району;
- проведення загальнорайонних спортивних та культурних заходів;
- вирішення спільних комунальних та інфраструктурних питань, які будуть охоплювати 2 та більше територіальних громад району;
- надання права розпорядження землями за межами населених пунктів.
Для вирішення питання щодо відсутності коштів у районних бюджетах з метою стабільного наповнення дохідної частини районних бюджетів пропонуємо доповнити ч.1 ст. 641 «Склад доходів загального фонду районних бюджетів» Бюджетного кодексу України новими пунктами наступного змісту:
«3 % податку на доходи фізичних осіб, що сплачується на відповідній території;
1 % рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату (крім рентної плати за користування надрами в межах континентального шельфу), що зараховується за місцезнаходженням (місцем видобутку відповідних природних ресурсів);
3 % плати за землю, що сплачується на відповідній території;
3 % єдиного податку, що сплачується статтею 641 Бюджетного кодексу України».

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор