www.dnipr.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Дніпровський район >> Новини
Сергій Савчук: III Форум енергоефективного партнерства засвідчив послідовну цілеспрямовану політику Уряду у сфері енергоефективності
Версія для друку Написати листа
Третій рік поспіль Держенергоефективності тісно співпрацює з місцевою владою та громадами у сфері енергоефективності. Першим напрямом спільної роботи було масштабне утеплення житлових будівель, другим - впровадження ЕСКО-механізму. Пріоритет у 2017 році – запровадження енергетичного менеджменту у бюджетних установах. Про це заявив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час відкриття III Форуму енергоефективного партнерства «Енергетичний менеджмент. Досвід кращих».

Як пояснив Голова Агентства, щорічно форум дозволяє ефективно комунікувати з місцевою владою та розширювати співпрацю. «Щоразу ми ставимо нові цілі і спільними зусиллями їх досягаємо. Таким чином, ми демонструємо послідовну політику у сфері енергоефективності», - підкреслив С. Савчук.

Одна з ключових складових підвищення енергоефективності – це енергоменеджмент. Особливо важливо впроваджувати енергоменеджмент у бюджетних установах. Сьогодні близько 80 тис. таких будівель понадміру використовують енергоресурси, на оплату яких витрачаються мільйони гривень бюджетних коштів. Реалізація заходів з енергоменеджменту дозволяє до 20% зменшити енергоспоживання.

«Сьогодні наша мета – налагодити разом з місцевою владою системну роботу у питанні енергоменеджменту в бюджетній сфері», - прокоментував Голова та нагадав, що вчора 26 квітня Урядом схвалено План заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах.

На важливості активізації регіонів у цьому питанні наголосили й інші почесні учасники відкриття форуму. Про здобутки українських міст у цій сфері розповіла Діана Корсакайте, керівник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Торстен Веллерт, керівник підгрупи «Енергетика та екологія» Групи Європейської Комісії з підтримки України, відзначив, що енергоефективність для України стала справжнім національним пріоритетом. Водночас, чимало залежить від зусиль місцевої влади. Зі свого боку, ЄС готова підтримувати ініціативи України у цій сфері.

Допомогу Україні на шляху реформ надає і Німеччина. У цьому запевнив Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель. Підтримка надається в рамках різних проектів, серед яких важливі такі: «Енергоефективність у громадах» та «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

У свою чергу, Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні, відзначила позитивну роль держави у стимулюванні населення до енергоефективності. Зокрема, прийнятий Закон України № 417 дозволив створювати ОСББ, які тепер можуть залучати кошти на утеплення будинків. При цьому держава надає співфінансування у розмірі від 40% до 70%. Це є значним стимулом для ОСББ долучатися до енергозбереження. «Держава дійсно виконує свою функцію – створення сприятливих умов і стимулів, а ініціатива належить нам з вами», - наголосила О. Волошина та додала, що варто продовжувати приймати важливі законопроекти у сфері енергоефективності.



Довідково:
У III Форумі енергоефективного партнерства взяли участь близько 600 осіб з усіх регіонів України, зокрема керівництво облдержадміністрацій та обласних рад, міські голови, енергоменеджери, ОСББ, профільні громадські організації, міжнародні проекти, ЕСКО компанії, представники промислових підприємств.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор