Дніпровський район
www.dnipr.dp.gov.ua


Відрізнити дорогоцінне каміння від підробки, визначити джерело походження мінеральної води за смаком, спробувати провести яскраві хімічні досліди, загіпсувати руку або знайти схованку у старовинній іконі. Близько двох десятків майстер-класів підготували для відвідувачів першої в області «Ночі науки». Секретами ділилися викладачі та студенти провідних вишів області. Акція зібрала понад сотню учасників.

«Вперше на Дніпропетровщині проводимо «Ніч науки». Власними напрацюваннями та експериментами діляться молоді вчені з провідних вишів, – розповів заступник голови Дніпропетровської ОДА Каміль Примаков. – Такі акції проводитимемо щороку, робитимемо їх більш масштабними».

Навколо столу хіміків з національного університету ім. Олеся Гончара цілий натовп. Тут усе горить, світиться та димить.

«Показуємо досліди, які не вимагають складної термінології, їх просто цікаво дивитися. Даємо людям самим спробувати. Цікавий експеримент з горінням. Кожен може відчути себе Гаррі Поттером, який використовує заклинання та освітлює все навколо», – поділився господар столику Іван Костровицький.

За сусіднім столиком – митники. Розповідають, як відрізнити діамант від стразу.

«Треба зважати на огранку, вагу. Підтвердити коштовність каміння допомагають спеціальні прилади. Та якщо їх немає під рукою, треба просто піднести камінчик до світла. Через діамант проникає лише одне джерело, через фейк – декілька», – поділився працівник університету митних справ та фінансів Олександр Сердюк.

Поруч науковець Олександр Прокудін показує, як за допомогою склерометру визначити міць бетону. Щоб експеримент був цікавий дітям, фігурки зроблені у вигляді героя мультфільму.

«Від такого різноманіття очі розбігаються, – зазначила відвідувачка Олександра. – Прийшла на «Ніч науки» разом із сином. Дізналися про хліб, на долоні палили речовини, які не обпалюють шкіру. Дуже цікаво».

Продемонструвати свої вміння змогли усі виші області. Попередньо для них влаштовували кастинг, на якому обирали найцікавіші майстер-класи, розповіла заступник декана історичного факультету національного університету ім. Олеся Гончара Валерія Лавренко.

«Ніч науки» – давня європейська практика, яка лише набирає обертів в Україні. Вона приурочена до міжнародного дня науки. У Дніпрі така акція пройшла вперше. Науковці регіону демонстрували свої вміння у Національному гірничому університеті.


Хімічні досліди,


... лабораторні дослідження,


... перевірка бетону на міцність,


... та виготовлення гіпсу.


В області пройшла перша Ніч науки.


Дізнатися, як відрізнити коштовність від підробки,


... обрати борошно для смачного хліба,


... зробити незвичайні фото,


... послухати цікаві лекції,


... та приміряти обладунки


... було цікаво усім.


Таку акцію в області проводитимуть щороку, зазначив Каміль Примаков.