Дніпровський район
www.dnipr.dp.gov.ua


«Розумна» будівля, устаткована за останнім словом техніки. Без бар’єрів, а отже, доступна для всіх без виключення пацієнтів. Операційні – з унікальним для України медичним обладнанням. Умови в палатах – на кшталт комфортного готелю. Басейн та реабілітаційна зала – із сучасним оснащенням. Такі умови для лікування і розвитку малечі – у найкращій в Україні дитячій хірургії Центру матері та дитини ім. Руднєва у Дніпрі. Її «з нуля» звела Дніпропетровська облдержадміністрація. Про це розповів очільник регіону Валентин Резніченко.

«Тепер доступ до кращих світових стандартів у лікуванні мають і маленькі пацієнти з Дніпропетровщини. Це – результат децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком. Завдяки реформі значні кошти залишаються в місцевих бюджетах, що дозволяє зводити нові, надсучасні клініки та реконструювати за останнім словом техніки вже існуючі», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

У новій будівлі дитячої хірургії продумано все до дрібниць, аби будь-який пацієнт чи відвідувач не відчував жодних обмежень. На вході – підйомники. Всередині – окремі палати для особливої малечі. Душові – з поручнями. Спеціальним підйомником облаштований і басейн.

Будівля хірургії, як кажуть самі медики, «розумна». Дах – із підігрівом, для танення снігу. Жодні бурульки відвідувачам не загрожують. Всередині – автоматична вентиляція, електронний контроль клімату та вологості повітря.

«У нас працюють кращі фахівці – їх шукали по всій Україні. «Озброєні» надсучасним, унікальним для України медичним обладнанням, вони можуть творити дива, – сказав в.о. головного лікаря Центру матері та дитини ім. Руднєва Ігор Македонський. – Так, наркозно-дихальні апарати дозволяють оперувати новонароджених вагою від 400 грамів!».

У медиків – унікальний для дитячої клініки японський ангіограф. Він відкриває величезні можливості для кардіо- та нейрохірургії, лікування захворювань судин у дітей. А ще – мінімізує тривалість операції.

«Завдяки ангіографу маємо так звану «гібридну» операційну, – підкреслив кардіохірург Дмитро Косенко. – Наприклад, під час операції на серці через проколи, у разі виникнення якихось ускладнень, можна швидко трансформувати обладнання у звичайну операційну».

У палатах обстановка максимально наближена до домашньої. Кожна палата – для одного пацієнта і його мами. «Веселий» дизайн палат, вбиралень і душових. Розфарбовані малюнками стіни у коридорах.

«Мого місячного Тимурчика прооперували три дні тому. Сподіваюся, все буде добре. Операція на нирці пройшла, на мій погляд, на найвищому рівні, – поділилася мешканка Донецької області Євгенія Одінокова. – Умови тут дуже хороші, ми задоволені. Та все одно хочеться скоріше додому».

Одна із «родзинок» клініки – реабілітаційний центр. Із басейном та кабінетами лікувальної фізкультури. В них – сучасне складне обладнання. Все – для відновлення малюків після операцій. А ще там проходять реабілітацію дітлахи з пологовими травмами та ДЦП.

«У мого тримісячного Олександра – підвищений тонус м’язів. Нам призначили плавання в басейні. Ось, робимо тут лікувальну фізкультуру. Тільки другий тиждень пішов – а вже є результати, – сказала Марія Шелкоплясова. – Мене тут все вражає, умови – ідеальні, ставлення лікарів – чудове. І басейну такого ніде не бачила. Ми дуже задоволені!».

Серед незвичного реабілітаційного інвентаря – кабіна у вигляді павука. Пацієнта фіксують у необхідному положенні. В такий спосіб розвантажуються кінцівки, хребет. А ще – дитина вчиться ходити. Таке обладнання – справжня знахідка для фізичного розвитку дітей із ДЦП. Ще один реабілітаційний прилад – мотомед. Він – для розробки кінцівок.

Найдивовижніший – інтерактивний пристрій тимоко. «Комп’ютерна» мавпочка на екрані виконує певні рухи, а пацієнт повторює за нею. Це виховує концентрацію уваги, зосередженість, чіткість рухів. Тимоко – для реабілітації дітей із аутизмом.

«Створена нами дитяча хірургія у Центрі матері та дитини ім. Руднєва – клініка з унікальними можливостями, в якій втілили останні досягнення техніки і медицини. Наразі лікарня – найкраща в Україні. Таку оцінку дав Президент України Петро Порошенко під час її відвідування наприкінці 2018-го. Реалізуємо в регіоні завдання очільника держави – забезпечити доступ до якісної медицини всім без винятку мешканцям, незалежно від того, проживають вони у місті чи віддаленому селі», – зазначив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик.

Одночасно хірургічне відділення може прийняти близько ста маленьких пацієнтів.



Хірургія Центру матері та дитини ім. Руднєва у Дніпрі – найкраща в Україні



Клініку звела Дніпропетровська ОДА



«Створена нами дитяча хірургія у Центрі матері та дитини ім. Руднєва – клініка з унікальними можливостями, в якій втілили останні досягнення техніки і медицини», – Юрій Голик



Хірургічний корпус – без бар’єрів



«Розумна» будівля..



..відповідає сучасним стандартам у медицині



Всередині приміщення більше схоже на комфортний готель



У клініці втілили останні досягнення техніки і медицини



Доступ до кращих світових стандартів у лікуванні тепер мають і маленькі пацієнти з Дніпропетровщини



«У нас працюють кращі фахівці. «Озброєні» надсучасним, унікальним для України медичним обладнанням, вони можуть творити дива», – Ігор Македонський



Суперсучасна операційна



Вперше дитяча лікарня області має власний ангіограф



«Завдяки ангіографу маємо так звану «гібридну» операційну», – Дмитро Косенко



Кожна палата – для маленького пацієнта і його мами



Всі – із «веселим» дизайном



У коридорах стіни також розфарбовані



Відділення інтенсивної терапії облаштоване за сучасними світовими стандартами



«Операція на нирці пройшла, на мій погляд, на найвищому рівні», – Євгенія Одінокова



Одна із «родзинок» клініки – реабілітаційний центр..



..із басейном..



..та кабінетами лікувальної фізкультури



В залі лікувальної фізкультури – сучасне обладнання



Все – для реабілітації малюків



Марія Шелкоплясова: «Мене тут все вражає, умови – ідеальні, ставлення лікарів – чудове. І басейну такого ніде не бачила. Ми дуже задоволені!»



Кабіна у вигляді павука – для розвантаження кінцівок, хребта



Найдивовижніший – інтерактивний пристрій тимоко



Одночасно хірургічне відділення може прийняти близько ста маленьких пацієнтів



File Attachment Icon
ATTZGWH1.JPG