www.dnipr.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 18 червня 2018 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Дніпропетровський район >> Новини
Де та яку допомогу можуть отримати переселенці на Дніпропетровщині
Версія для друку Написати листа
Пошук житла, навчання та оздоровлення дітей, організація власного бізнесу. На Дніпропетровщині переселенцям допомагають облаштуватися на новому місці та почати життя з чистого листа. З початку АТО область стала гостинним домом для понад 100 тисяч вихідців з Донбасу, повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.


«Окупація Криму та війна на Донбасі змусила тисячі людей залишити власні будинки. За офіційними даними Дніпропетровщина прихистила майже 80 тисяч переселенців, за неофіційними - понад 100 тисяч. Ми допомагаємо їм знайти житло та влаштуватися на роботу, підтримуємо в організації власного бізнесу, відправляємо дітей на оздоровлення, влаштовуємо їх на навчання, надаємо безкоштовну психологічну підтримку, гуманітарну допомогу. Вирішуємо проблеми переселенців спільно з недержавними організаціями, міжнародними агентствами, волонтерами», - розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

На Дніпропетровщині працює Центр допомоги переселенцям «Допомога Дніпра». Тут надають гуманітарну допомогу – від продуктів харчування до одягу та медикаментів. У центрі зібрані представники всіх соціальних служб, Міграційної служби, працюють психологи, правозахисники. Переселенці можуть отримати допомогу у відновленні втрачених документів, влаштуванні дитини у садочок або школу, оформленні державної допомоги.

Близько 23 тисяч людей зі Сходу України отримали допомогу в пошуку тимчасового житла. Зокрема, їх розселяли в 5 модульних містечках, які побудували та відкрили німецьке товариство GIZ та ДніпроОДА. Зараз в них проводять акцію "Зелений дім" - висаджують дерева та кущі.

Влаштуватися на нову роботу допомогли майже 7 тисячам людей. Для тих, хто хоче розпочати власну справу, проводять семінари з бухгалтерії, бізнес-тренінги, пропонують отримати гранти на реалізацію ідей.

До шкіл та дитячих садочків Дніпропетровщини влаштували майже 5,5 тисячі дітей-переселенців. Понад 4 тисячі дітей цьогоріч відпочили та оздоровилися в санаторіях та таборах. Відпочивають школярі не лише в Україні, а й у Хорватії, Німеччині, Данії та Литві. До балтійської країни також їздять на навчання.

«Ми з дорослою дочкою виїхали з Донецька влітку 2014-го – тоді місто обстрілювали. Спочатку хотіли влаштуватися у західній Україні, та зрештою зупинилися у Дніпрі. Тут дуже добре прийняли, простягли руку підтримки. Допомогли знайти житло на перший час, влаштуватися на роботу, видавали грошову допомогу та гуманітарку. Зараз звичайно ще тягне до рідного дому, проте у Дніпрі життя налагоджується. Тут у нас багато друзів – переселенців з Донецька та дніпрян», - розповіла переселенка Світлана Бистрицька.

За допомогою переселенці можуть звертатися до органів соціального захисту населення міст і районів, та безпосередньо до департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА.

Адреса: вул. Набережна Перемоги, 26, Тел.: (056) 713 62 17. Можна приходити й до «Допомоги Дніпра». Адреса: пр. Д. Яворницького, 119-А. Тел.: 095-127-92-93.


Де та яку допомогу можуть отримати переселенці на Дніпропетровщині

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTFRU2W.jpg