www.dnipr.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 21 червня 2018 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Дніпропетровський район >> Новини
На Дніпропетровщині стартував перший в Україні фестиваль патріотичного театру «Миротворці», - Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
Любов до Батьківщини, гордість за українських героїв та віра в перемогу миру. Перший в Україні фестиваль патріотичного театру стартував на Дніпропетровщині. Відкрила фестиваль вистава «Анголи тебе оберігають», що стала поштовхом до об’єднання патріотичних театрів України на одній сцені у Дніпрі.


Він пішов захищати країну з перших днів війни на Сході. Коли його товариші потрапили у засідку, взяв на себе відповідальність і пішов з командою їх визволяти. Тяжко поранений звільнив всіх побратимів. У лікарню Дніпра потрапив у тяжкому стані. Він не пам’ятав, як його звати та хто його рідні. Знав лише одне – він артист. Це був його позивний. Однак згодом з’ясувалося, що це Ігор Кирильчатенко, артист театру ім. Шевченка.

Його вистава «Анголи тебе оберігають» знайшла відгук сотень глядачів на Дніпропетровщині та в Україні. Саме вона стала поштовхом до створення першого в Україні фестивалю патріотичного театру «Миротворці». Цією виставою-концертом й відкрився унікальний фестиваль. Громадськість ініціювала присудження актору та режисеру вистави звання народного героя України.

«Це моя передова сьогодні. Це мій фронт, - розповідає Ігор Кирильчатенко про роботу над виставою. – Люди виходять після концерту інші. Вони хочуть, щось змінити, допомогти бійцям. Такі концерти мають бути у кожному місті».

Перший в Україні фестиваль патріотичного театру «Миротворці» зібрав театри з різних міст України. Київ, Полтава, Херсон, Запоріжжя, Сєвєродонецьк, Ужгород та Дніпро об’єднала сцена Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка. Щодня з 6 по 10 жовтня можна побачити вистави про події на Сході України. Отримати запрошення на будь-яку виставу фестивалю «Миротворці» можна абсолютно безкоштовно. Для цього достатньо за 15 хвилин напередодні вистави зайти до каси театру та взяти запрошення.

«Дніпропетровщина бореться за перемогу на всіх фронтах. Першими на захист країни стали наші хлопці, волонтери, лікарі. На свій фронт виходять і митці. Дніпро ОДА провела перший в Україні фестиваль «Пісень, народжених в АТО», його учасники й сьогодні гастролюють Україною. Вони розповідають правду про війну. Про звичайне життя в умовах війни та, героїзм захисників розкажуть і актори під час першого в Україні фестивалю патріотичного театру «Миротворці», що проходить на Дніпропетровщині», - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Місце для проведення фестивалю обрано невипадкове. Театр ім. Шевченка був першим державним театром, створеним на Україні. Його вистава стала поштовхом до проведення фестивалю.

«Більшість українських родин знають про війну на сході не з чуток. Ця війна торкнулася і моєї родини. Мій брат пройшов 2 котли: Дебальцівський та Іловайський, був у полоні. Це дуже важко. Важко й сьогодні сидіти на концерті і переживати кожну композицію. Такі вистави, фестивалі дуже важливі. Всі мають знати, що відбувається в країні, якою ціною дістається нам незалежність та як багато хлопців ми втратили. Такі фестивалі мають бути постійними», - зазначила Віра Бондаренко, студентка медичної академії у Дніпрі.

Перший день фестивалю зібрав у великому та малому залі театру ім. Шевченка сотні глядачів. Це студенти, молоді сімейні пари з дітьми, бійці АТО, волонтери.

«Бійці повинні не тільки воювати, а й культурно розвиватися. Має бути відпочинок для душі. Я прийшов на фестиваль з бажанням відпочити серцем та душею. Такі вистави – це поезія для розуму та бальзам для душі», - зазначив боєць 42 батальйону Володимир Капітулевич.

Детальну афішу та опис вистав читайте на сайті ОДА.
Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Шевченка знаходиться за адресою: вул. Воскресенська, 5. Телефон каси театру: (056) 778-55-55.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATT3WTYG.jpg