www.dnipr.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 26 лютого 2020 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Дніпровський район >> Новини
Оновлена діорама у Дніпрі розповідає справжню історію Другої світової – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
У Дніпрі після реставрації відкрили одну з найбільших у світі діорам. Її осучаснили обласним коштом. Це перший капремонт за понад 40 років. Привели до ладу не лише покрівлю й стіни. Реконструювали експозицію, присвячену битві за ріку Дніпро. Облаштували її сучасною мультимедійною системою та найбільшим в області кіноекраном. Модернізували й освітлення. В оновленій діорамі відвідувачам демонструватимуть фільм, що правдиво розповідає про одну з наймасштабніших битв Другої світової. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Для формування свідомого нового покоління українців важливо відродити історичну правду. На патріотичному вихованні молоді наголошує і Президент України Петро Порошенко, – зазначив Валентин Резніченко. – Діорама «Битва за Дніпро» в обласному центрі давно потребувала реконструкції та осучаснення. Ми капітально відремонтували приміщення, відновили величезне полотно. Експозицію облаштували сучасною мультимедійною системою та величезним кіноекраном. Тепер мешканці та гості Дніпропетровщини можуть дізнатися більше про одну з наймасштабніших битв Другої світової».

Діорамі в історичному музеї Яворницького у Дніпрі – понад 40 років. Приміщення жодного разу капітально не ремонтували. Застаріла покрівля протікала й псувала експозицію.

«Тривалий час діорама була у неробочому стані. Відтепер вона має сучасний вигляд і зміст, – зазначив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик. – Символічно, що в будівлі діорами знаходиться створений нами Музей АТО, який правдиво розповідає про нинішню війну. Плануємо модернізувати й залу історичного музею, присвячену історії міста та області у Другій світовій. Люди мають приходити в сучасні музеї, оснащені мультимедійним обладнанням. Щоб їм було цікаво і вони могли дізнатися правду про історію свого краю».

Капремонт розпочали із заміни покрівлі. Після взялися й за реставрацію експозиції – полотна та макетів. До відродження діорами долучилися історики, краєзнавці, художники та дизайнери з усієї України.

«Реставрація діорами – це не тільки оновлення пам`ятника мистецтва. Це перша масштабна спроба розповісти справжню історію Другої світової, поєднавши погляд минулих років та нову оцінку подій. У тій війні є місце радянським солдатам і німецьким генералам, помпезним монументам та забутим братським могилам», – підкреслив історик Василь Павлов.

В діорамі облаштували сучасну мільтимедійну систему. Встановили найбільший в області кіноекран – безшовний, шириною у 25 метрів. Екран опускається перед полотном діорами, повністю закриваючи його. Зображення передають чотири проектори. Керування системою – дистанційне.

«Відтепер у гіда замість указки – планшет. Він управляє екраном. А ще – підсвічує окремі точки експозиції. Сучасна система освітлення дозволяє створити ефект і ранкового сяйва, і заграви від пожежі, – розповів керівник проекту реконструкції Дмитро Іванов. – Це перша експозиція в Україні, де використовуються найновітніші технології такого рівня».

На екрані демонструють фільм про форсування Дніпра, створений спеціально для показу в оновленій діорамі. У стрічці – спогади очевидців Другої світової, архівні відеокадри, реконструкція боїв.

«Воліли показати війну без прикрас та розповісти про її нескінченні жертви. У жерлі війни опинилися прості мешканці краю, яких примушували «воювати» без обмундирування та зброї», – поділився режисер Євген Титаренко.

Реконструкція діорами тривала один рік.


У Дніпрі реконструювали одну з найбільших у світі діорам


Осучаснили експозицію, присвячену форсуванню Дніпра


Юрій Голик: «Люди мають приходити в сучасні музеї, оснащені мультимедійним обладнанням. Щоб їм було цікаво і вони могли дізнатися правду про історію свого краю»


Полотно діорами унікальне, безшовне. Площа – 840 квадратних метрів


Експозицію облаштували сучасним освітленням..


..та найбільшим в області кіноекраном


Екран опускається перед полотном діорами, повністю закриваючи його


Керування системою – дистанційне


Дмитро Іванов: «Це перша експозиція в Україні, де використовуються найновітніші технології такого рівня»


У діорамі можна дізнатися про одну з наймасштабніших битв Другої світової


На одному із стендів – імена 52 тис солдат, які загинули в області під час форсування Дніпра


Реконструкція діорами тривала рік
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTJLZB8.jpg