www.dnipr.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 26 квітня 2019 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Дніпропетровський район >> Безоплатна правова допомога інформує
Що робити, коли родич помер на тимчасово окупованій території
Версія для друку Написати листа

Що робити, коли родич помер
на тимчасово окупованій території

У зв’язку з останніми подіями, котрі відбуваються на Сході нашої країни, громадянам доводиться доволі часто стикатися з ситуаціями, коли їх родичі уходять з життя на тимчасово окупованій території України, внаслідок чого унеможливлюється реєстрація факту смерті органом державної реєстрації актів цивільного стану. Дане питання є дуже актуальним на сьогоднішній день, адже раніше не було подібної судової практики.
Так що ж потрібно робити в такому разі? Куди звертатися та які підготувати документи?
Перш за все потрібно знайти кваліфікованого спеціаліста-юриста або звернутися до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Другим кроком буде збір необхідних документів для складання заяви до суду. Відповідно до законодавства України саме суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану. Дана заява може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України. Подається вона до суду за місцем проживання заявника.
Для складання даної заяви необхідно буде мати такі документи:
1. Копія паспорту та ОКПП Заявника
2. Копія паспорту померлої особи ( за наявності )
3. Копія Свідоцтва про смерть
4. Копія відмови органу реєстрації актів цивільного стану у проведенні державної реєстрації смерті
5. Копія Лікарського свідоцтва про смерть
6. Копія Довідки про причину смерті
Останнім кроком буде подача заяви про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України зі всіма додатками до суду.
Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду, а ухвалені судами рішення підлягають негайному виконанню. У рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.
Слобожанське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. В.Сухомлинського, 42.
Перший Дніпровський місцевий центр з надання БВПД працює за адресою: м. Дніпро, вул.Старокозацька, 52.
Всеукраїнська гаряча телефонна лінія – 0800213103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних і стаціонарних телефонів у межах України).

Помічник голови ГО «Громадянський захист» Анжеліка Олійник
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор